Recensie: Judith van Helden – Felicia en de geheimzinnige boeken
Felicia krijgt voor haar verjaardag een oud boek uit de kringloopwinkel. Het lijkt in eerste instantie oersaai, maar al snel blijkt dat er iets geheimzinnigs met het boek aan de hand is. Wat volgt is een hilarisch en spannend avontuur, vol raadsels, aanwijzingen en zelfs een onverwachte vakantie. Lukt het de meiden het mysterie van de geheimzinnige boeken op te lossen? En waarom worden ze gevolgd door die vreemde verkoopster uit de kringloopwinkel?
ISBN: 9789087821395 – Uitgeverij Buddy Books – Aantal pagina’s: 192 – Kinderboek
5 van de 5 sterren — Eline
Recensie in één zin
‘Een spannend en grappig avontuur met mysterieuze boeken in de hoofdrol.’
Verhaallijn
Felicia en de geheimzinnige boeken vertelt het verhaal van Felicia. Dit meisje heeft altijd geluk. Voor haar verjaardag krijgt zij van haar oma een bijzonder boek. Haar oma heeft namelijk het dikste boek met de kleinste lettertjes uitgezocht in de plaatselijke kringloopwinkel. Maar wat moet Felicia nou met een boek over de geschiedenis van Zandwijk? Echt heel saai, totdat zij samen met haar vriendinnen ontdekt dat er iets bijzonders aan de hand is met de kaft. Die zit los en er blijkt een sleuteltje in te zitten. Ook bevat het boek verschillende aanwijzingen die leiden naar andere delen over de Zandwijkse geschiedenis. Wanneer Felicia met haar vriendinnen de kringloop bezoekt om de andere delen te zoeken, blijkt de verkoopster wel erg geïnteresseerd. Wanneer de boeken Felicia en haar vriendinnen naar Terschelling leiden, duikt daar ook de verkoopster van de kringloopwinkel op. Dat kan geen toeval zijn toch?
Felicia en de geheimzinnige boeken zit qua verhaallijn sterk in elkaar. Het zit vol onverwachte wendingen en het geheel is doorspekt met humor.
— Eline
Illustraties
Felicia en de geheimzinnige boeken heeft een prachtige, kleurrijke cover. De illustraties in het binnenwerk zijn niet gekleurd. De illustraties geven de tekst mooi weer en zijn soms grappig om te zien. Ik denk dat meer kleurrijke illustraties kunnen helpen om minder gemotiveerde lezers aan het lezen te krijgen.
— Eline
Stukje uit het boek
‘Nog een beetje beduusd haalde ik het papier eraf. ‘Oh, kijk. Het is inderdaad een boek,’ stamelde ik. Ik wist zelf ook wel dat het suf klonk, maar ik kon echt niks beters bedenken.
‘Waar gaat het eigenlijk over?’ vroeg oma zich af. ‘Daar heb ik helemaal niet op gelet. Het is toch wel geschikt voor kinderen?’
Ik bekeek de voorkant en las de titel hardop: ‘Enige geschiedenis van Zandwijk en omgeving – een historische uiteenzetting in woord en beeld.’
‘Oh, ook in beeld.’ Oma keek een beetje teleurgesteld. ‘Dat spijt me, Felicia. Ik had gedacht dat het alleen maar tekst was.’
‘Misschien kunt u het ruilen?’ stelde ik hoopvol voor. Elk ander boek moest beter zijn dan dit exemplaar.
‘Nee, daar heb ik geen tijd voor,’ weerde oma af.
‘Maar het zullen vast wel educatieve afbeeldingen zijn. Daar leer je ook wat van.’
‘Vast wel,’ zuchtte ik.
Lusteloos opende ik het boek. Het waren inderdaad heel erg kleine letters. Maar wat nog veel erger was, was de stank die uit het boek kwam. Alsof er al jaren een dood dier tussen de bladzijden verstopt lag. Snel sloeg ik het boek weer dicht.
‘Goed zo,’ zei mijn vader. ‘Als er bezoek is, niet zomaar in een boek duiken. Dat is onbeleefd.’
Ik pakte mijn telefoon en stuurde een berichtje naar mijn vriendinnen. Dat was waarschijnlijk nog veel onbeleefder, maar dat kon me op dat moment niet schelen. Ik moest even delen hoe ellendig mijn dag ineens was. Meestal heb ik geluk, dus dit was een zeldzaam moment.’
Voor wie is het boek?
Felicia en de geheimzinnige boeken is geschikt voor kinderen vanaf tien jaar.
Voor meisjes of jongens?

70%
30%
Type verhaal?

Ook gelezen? Hoeveel sterren krijgt dit boek van jou?



+ Er zijn nog geen reacties
Reactie toevoegen