Recensie: Marjolein Vrijenhoek – Vol verwachting
Vol verwachting, het eerste deel in de feelgoodserie In de praktijk van Marjolein Vrijenhoek, is een ontroerend verhaal over liefde, moederschap en het vinden van je eigen weg.
Malou lijkt alles te hebben: een fijne baan als verloskundige, een liefdevolle relatie met Pascal en een nieuw thuis in een hecht dorp. Op papier klopt het perfect, maar toch krijgt ze steeds meer twijfels. Dagelijks wordt ze in haar werk geconfronteerd met de kwetsbaarheid van anderen: overbezorgde aanstaande ouders, complicaties tijdens zwangerschappen en bevallingen, een ongewenst zwanger meisje, een alleenstaande vrouw in nood.
Terwijl ze hen door ingrijpende momenten heen loodst, wankelen haar eigen zekerheden. Wat wil ze écht? En durft ze te luisteren naar het antwoord op die vraag, ook als dat haar naar een onverwachte toekomst leidt? Want wat betekenen haar keuzes voor haar werk én haar relatie?
ISBN: 9789021065939 – Uitgeverij Luitingh-Sijthoff – Aantal pagina’s: 288 – Feelgood
3 van de 5 sterren – Amarins
Recensie in één zin
‘Een zoetsappig verhaal waar je je heerlijk even mee kunt vermaken!’
Hoofdpersonages
Hoofdpersoon in dit verhaal is Malou. Malou is een vrouw die voor de liefde is verhuisd van het dorp naar de stad en hier tegelijkertijd begonnen is met een nieuwe baan. Ze moet enorm wennen! Door haar werk als verloskundige heeft ze het idee dat het hele dorp haar kent en in de gaten houdt. Haar vriendinnen, die ze enorm mist, zijn allemaal achtergebleven in de stad. Tussen haar werkzaamheden en de contacten met de vriendinnen door, glipt het gezamenlijke leven met haar partner haar langzaam tussen de vingers door. Het is nodig om keuzes te maken, maar dat gaat haar niet zo goed af. Tot ze op een keerpunt komt…
— Amarins
Sfeer
De sfeer in dit boek is lekker feelgood en erg zoet. Waar het boek eigenlijk draait om het maken van keuzes en leren voor jezelf te kiezen, gaat het overgrote deel over zwangere vrouwen en hun problematiek, het werk van een verloskundige, heel veel bevallingsverhalen en het leven in een dorp. Daardoor wordt de sfeer erg zoet. Pas richting het einde krijgt het meer diepgang en verandert de sfeer waardoor je het boek gelukkig met een fijne vibe af kunt sluiten.
— Amarins
Schrijfstijl
De schrijfstijl is te betitelen als erg makkelijk, vol vaart en het verhaal leest heerlijk weg.
— Amarins
Passage uit het boek
‘’Hé, Malou, wat leuk om jou hier te zien.’ Het is Trudy met haar man en kinderen. Haar zoontje en dochtertje staan verlegen achter haar benen, baby Benjamin hangt met gehoorbeschermers in een draagzak tegen haar borst.
‘Trudy, hoi! Hoe gaat het?’ Groet ik enthousiast.
Voor ik het weet zit ik in een gedetailleerde verslaglegging van de eerste weken van baby Benjamin: hoeveel voeding, hoeveel slaap, hoeveel luiers: mijn dossierkennis is meteen bijgewerkt.’
Leesvoorschrift
Je kan dit boek op elk moment van de dag lezen. Het leest erg makkelijk en vlot. Heb je ontspanning nodig dan is dit een prima boek om op te pakken. Niks ingewikkelds, gewoon lekker ontspannen lezen!
Voor vrouwen of mannen?

50%
50%
Hoe dik is de pil?

Ook gelezen? Hoeveel sterren krijgt dit boek van jou?




+ Er zijn nog geen reacties
Reactie toevoegen