Recensie: Noni Kooiman – Buiten koken
Buiten koken is niet zomaar een barbecueboek. Dit boek gaat over eten bereiden boven hete kolen, omdat rook en vuur echt heel veel smaak toevoegen. En over buiten eten, omdat dat het leukste is wat er is. Als Noni buiten kookt, dan gaat zij voor zo veel mogelijk gemak, zonder dat het afdoet aan de smaak. De gerechten in dit boek zijn stuk voor stuk simpel, maar altijd ontzettend smaakvol. Simpel omdat je naast kolen, een grillrooster en een tang niet veel anders nodig hebt.
ISBN: 9789048874477 – Uitgeverij Carrera Culinair – Aantal pagina’s: 183 – Kookboek
5 van de 5 sterren — Kaylee
Recensie in één zin
‘Met dit boek ben je verzekerd van een zomer vol lekker eten.’
Wat was mijn favoriete gerecht uit dit boek?
In de zomer staat bij ons thuis de barbecue zeer regelmatig aan, niet alleen om vlees of vis te roosteren, maar ook om andere lekkere dingen mee te maken. Eindelijk fungeert deze als buitenkeuken, zodat we niet in een warme keuken hoeven te koken. Sinds Buiten koken op de deurmat gevallen is, is het boek al meerdere keren vol enthousiasme opengeslagen.
Een favoriet kiezen uit dit kookboek is vrij lastig. Er staan zoveel lekkere recepten in zoals een sauzige tomatensalade met perzik, een Thaise beefsalade en makreel met passievruchtdressing. Als ik dan toch moet kiezen, dan is het recept voor kip met ananas voor mij de winnaar. De kippenbouten worden voorzien van een boter met ananas, knoflook en chipotlepepers. Vervolgens worden de bouten langzaam gegaard op de barbecue. De boter zorgt voor een heerlijke smaakcombinatie en de rooksmaak van de barbecue maakt het geheel perfect.
Met Buiten koken kun je echt van alles maken, want het boek kent recepten voor brood en deeg, groente, vlees, vis en zoete gerechten. Leuk hieraan vind ik dat de recepten gemakkelijk zijn en niet al te veel tijd en moeite kosten. Kies je voor dit boek, dan ga je ongetwijfeld heel veel lekkers maken aankomende zomer!
— Kaylee
Instructies
Noni begint haar kookboek met een hoofdstuk vol informatie die waardevol is voor je begint met barbecueën. Denk hierbij aan een uitleg over kolen en het gebruik ervan. Daarna gaat ze dieper in op benodigdheden en licht ze enkele ingrediënten toe.
De instructies zijn opgedeeld in twee delen, namelijk de voorbereiding en bereiding. De voorbereidingsinstructies kun je thuis in je keuken doen en de bereidingsinstructies kun je ter plekke op de barbecue uitvoeren. Heel erg leuk, zo kun je van tevoren al wat dingen voorbereiden.
Bij ieder recept staat een duidelijke opsomming van de ingrediënten en de eventuele benodigdheden. Wat ik wel mis, is de hoeveelheid van ieder recept en een globale voor- en/of bereidingstijd.
— Kaylee
Voor wie is dit boek?
Buiten koken is voor iedereen die graag buiten kookt en van lekker eten houdt. Steek je barbecue aan, zorg voor een lekker drankje en ga aan de slag. Met het boek maak je de meest lekkere en simpele gerechten waar je ongetwijfeld je vingers bij af gaat likken.
— Kaylee
Voor vrouwen of mannen?

50%
50%
Hoe dik is de pil?

Ook gelezen? Hoeveel sterren krijgt dit boek van jou?



+ Er zijn nog geen reacties
Reactie toevoegen