Recensie: Holly Jackson – Nog net niet dood

Recensie: Holly Jackson – Nog net niet dood


Jet is de dochter van een van de rijkste families in Woodstock, Vermont. Ze is zevenentwintig jaar en zit nog steeds te wachten tot haar volwassen leven gaat beginnen. Dat komt later wel, houdt ze zichzelf voor. Ze heeft tijd zat.
Tot Jet op de avond van Halloween in haar huis bruut wordt aangevallen door een indringer. Ze loopt onherstelbare hersenschade op en de arts vertelt haar dat ze niet langer dan een week zal leven…
Jet had nooit het idee dat ze vijanden had. Nu ziet ze iedereen uit haar omgeving in een ander licht: haar familie, haar schoonzus en haar ex-vriend.
Jet heeft nog maar zeven dagen te leven en terwijl haar toestand verslechtert krijgt ze alleen hulp van Billy, met wie ze als kind beste vrienden was. Desondanks is ze vastberaden om eindelijk in haar leven iets af te maken: ze zal en gaat haar eigen moord oplossen.

ISBN: 9789062225545 – Uitgeverij Volt – Aantal pagina’s: 444 – Thriller


*****

4 van de 5 sterren – Isolde


Start scrollen!

Vanaf hier weet je binnen één minuut of dit boek bij je past.

Recensie in één zin

‘Een boeiend verhaal dat je helemaal met zich meezuigt, alleen het einde is een beetje jammer.’

Hoofdpersonages

*****

Jet staat centraal in Nog net niet dood. Al snel wordt ze aangevallen en is ze net niet dood. In het ziekenhuis krijgt ze de keuze: een operatie met maar bar weinig kans van slagen, of niets doen en dan nog – bij benadering – een week leven. Al oefent iedereen druk op haar uit om voor de operatie te kiezen, Jet leeft liever nog een paar dagen dan dat ze over een paar uur al overlijdt. Ze gaat naar huis en gaat onderzoeken wie haar heeft aangevallen en haar dood wilde.

Al snel krijgt ze hulp van haar jeugdvriend Billy, ze trekt zelfs bij hem in omdat haar moeder te veel op haar zenuwen werkt. Samen trotseren ze ongemakkelijke situaties, de politie die ze natuurlijk in de weg lopen door zelf onderzoek te doen en de familie die niets liever wil dan Jet deze laatste dagen koesteren.

Jet is aanvankelijk een hoofdpersoon die nogal onverschillig en ongeïnteresseerd overkomt. Naarmate het verhaal vordert, laat ze steeds meer los van haar gevoelens en gedachten krijg je steeds meer sympathie voor haar. Ook Billy ontpopt zich van een wat onopvallende figuur tot een stevige en stabiele man met karakter.
— Isolde

Sfeer

*****

Nog net niet dood speelt zich af in de eerste week van november, direct na Halloween. Het is herfst en regenachtig. Veel scènes spelen zich ’s avonds en ’s nachts af, dus het is vaak donker. Dat is ook de sfeer van het hele verhaal. Een aantal van de mensen die Jet verdenkt bevindt zich vaak in groezelige cafés of woont in oude, vervallen huizen.

Het verhaal zelf is best spannend. Het begint natuurlijk al met de aanslag op Jet, maar ook later bevinden Jet en Billy zich een aantal keren in hachelijke situaties. Het verhaal is ook boeiend, omdat je tot het laatste hoofdstuk voortdurend op het verkeerde been gezet wordt en in het duister tast over wie Jet nu eigenlijk wilde vermoorden.
— Isolde

Schrijfstijl

*****

Holly Jackson heeft een prettige schrijfstijl en het boek leest makkelijk en vlot. Het boek bestaat uit verschillende delen, elke volgende dag is een nieuw deel. De hoofdstukken binnen de delen zijn relatief kort. Het verhaal is afwisselend en gaat niet alleen in op Jets onderzoek naar de dader, maar grijpt ook geregeld terug op gebeurtenissen uit het verleden.
Het verhaal heeft wat mij betreft echter één groot minpunt: in het laatste hoofdstuk legt Jackson uitvoerig uit wat er gebeurd is en waarom. En heel eerlijk, dat is zo tussen de regels door verweven, dat je het als lezer bijna niet zelf had kunnen achterhalen, tenzij je het boek met hyperfocus hebt gelezen. Ik had het sterker gevonden als er in het verhaal meer en duidelijker hints waren gegeven, waardoor je de uitleg achteraf niet nodig hebt.
— Isolde

Passage uit het boek

‘Bruine vlekken op het stompe uiteinde dat aarde kon zijn of…
‘Dat is…’ begon Billy.
‘… het moordwapen,’ vulde Jet aan.
Dit kleine ding, hier. niet veel langer dan veertig centimeter. De kop als een metalen vogel, met wat blonde haren in zijn snavel.
Dit was het. Dit was het ding dat haar fataal was geworden. Het ding dat haar hoofd had opengebroken, haar schedel had versplinterd, en een stukje bot had achtergelaten op een plek waar het niet hoorde.
Het ding dat hier voor haar knieën lag.
Het ding dat Jets leven had genomen voordat ze het had kunnen leven, haar toekomst had gestolen, alle laters en alle morgens, daar slechts een handjevol van achter had gelaten. Restjes. Kliekjes.
Het was niet eens heel groot.’

Leesvoorschrift

Het is zondagmiddag. Buiten regent en stormt het. Jij zit in een lekkere stoel met een latte macchiato en een plak versgebakken cake naast je, klaar om je samen met Jet te verdiepen in de vraag wie haar zou willen vermoorden.

Voor vrouwen of mannen?

vrouw-of-man

50%

50%

Hoe dik is de pil?

444 pagina’s
dikke-pil

Ook gelezen? Hoeveel sterren krijgt dit boek van jou?

 


boekiewoogie-beeldmerk



+ Er zijn nog geen reacties

Reactie toevoegen

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.