Recensie: Daniëlle Siccama – Rokkenrol Agency
De 35-jarige Pauline ‘Polly’ Ruijgrok helpt artiesten op weg in de snel bewegende muziekwereld. Ze staat dag en nacht klaar voor de veelbelovende talenten en houdt van het hectische leven dat daarbij hoort. Na jaren van gestrande relaties en date-flops heeft ze haar liefdesleven eindelijk op de rit met de betrouwbare Alexander, een fashion-ondernemer die dolgraag wil settelen. Maar als ze op een nacht tijdens een concert haar jeugdliefde ziet dansen op het balkon van Paradiso, slaat de twijfel toe.
Ooit was hij degene met wie ze de rest van haar leven zou doorbrengen. Ze was twintig, peddelde in een bootje, zag hem staan aan de waterkant en viel meteen voor zijn goudbruine krullen en groene ogen. Een jaar later, toen hij haar vroeg om samen de wereld over te zeilen, spatte hun droom uit elkaar. Hoewel Polly de pijn en doodsangst van die bewuste zomerochtend, zo lang geleden, nog niet is vergeten, voelt ze opnieuw die onweerstaanbare aantrekkingskracht van toen.
ISBN: 9789460686573 – Uitgeverij Marmer – Aantal pagina’s: 338 – Roman
4 van de 5 sterren – Kaylee
Recensie in één zin
‘Een leuke roman vol humor over een oude liefde die niet roest.’
Hoofdpersonages
Polly (officieel Pauline) is al sinds haar kinderjaren verzot op muziek. Het is dan ook niet gek dat ze nu werkzaam is binnen de muziekindustrie. Vol passie staat ze succesvolle artiesten en talenten bij. Polly is samen met haar steun en toeverlaat Alexander. Het lijkt de twee voor de wind te gaan totdat Polly ineens haar jeugdliefde Jonah tegen het lijf loopt. De twee leken voor elkaar bestemd, maar dit bleek toch niet zo zijn. Polly is doorgegaan met haar leven, maar Jonah is altijd in haar gedachten gebleven. Wanneer ze hem weer ziet, rakelt dit meteen alle oude emoties op. De twee hebben weer regelmatig contact en voelen hierbij allebei de aantrekkingskracht van vroeger…
— Kaylee
Sfeer
Al snel merk je dat Polly nog altijd een zwak heeft voor Jonah. Hierbij komt duidelijk naar voren dat ze nog niet echt over hem heen is en nog geregeld aan hem denkt, ondanks dat ze nu samen is met Alexander. De aantrekkingskracht tussen de twee is dan ook bijna voelbaar op het papier.
— Kaylee
Schrijfstijl
Ik vind Rokkenrol Agency een heel fijn boek om te lezen. Afwisselend lees je het verhaal van Polly in de huidige tijd en Polly dertien jaar geleden tijdens haar samenzijn met Jonah. Daniëlle heeft een roman geschreven die vlot te noemen is en waarin humor zeker aanwezig is.
— Kaylee
Passage uit het boek
‘Een uur later voel ik een lebber op mijn hand. Als ik omhoogkom, zie ik dat Cor naar de slaapkamerdeur loopt en daar weer gaat staan te drentelen. Gyan had al gezegd dat hij heel soms, als hij ergens last van heeft, piept en naar buiten wil. Hoewel hij niet piept, doe ik toch de slaapkamerdeur open. Hij wurmt zich er meteen doorheen, snelt naar het voorraam toe en begint te springen, met zijn pootjes op de vensterbank. Hij blaft naar iets of iemand buiten. En dan hoor ik het ook. Een stem die iets naar boven roept. Cor kwispelt en hijgt.
‘Maar wat is er dan, jongen?’ Ik kriebel zijn borstje en kijk door het raam.
In mijn nachthemd vlieg ik de trap af. Het is een vormloos ding, allesbehalve charmant en lelijk bruin, ik moet nodig een charmantere slaapoutfit, maar geen enkel zwoel nachthemdje dat ik tot nu toe heb uitgeprobeerd, ligt zo lekker als dit oude shirt. Mijn ademhaling versnelt. Het is pikkedonker buiten, en koud. Ik besef dat ik geen pantoffels aan heb, de tegels zijn natgeregend, ik ruik de afgekeurde bloemen in de afvalcontainer en dan, als ze me na zo’n lange tijd omhelst, haar.’
Leesvoorschrift
Je hebt een lange dag achter de rug en bent toe aan een uurtje voor jezelf. Zoek een goed plekje, desnoods in bed, en lees Rokkenrol Agency.
Voor vrouwen of mannen?

50%
50%
Hoe dik is de pil?

Ook gelezen? Hoeveel sterren krijgt dit boek van jou?




+ Er zijn nog geen reacties
Reactie toevoegen